CSM Reșița, învinsă la Pitești

Echipa de fotbal CSM Reșița a pierdut partida disputată ieri după-amiază la Campionii FC Argeș. Meciul restant din etapa a 11-a a început nesperat de bine pentru rosso-neri, care au deschis scorul în minutul 16, prin Marius Coman, și și-au majorat avantajul în minutul 38, prin Emanuel Dat. Cu două minute înainte de pauză, gazdele au redus din diferență, grație golului înscris de Popescu, iar după pauză FC Argeș a reușit să întoarcă rezultatul prin golurile marcate în doar două minute de Blejdea și Turda (69, 70). Campionii FC Argeș – CSM Reșița, scor final 3-2, și rosso-nerii se întorc fără puncte de la Pitești. Următorul meci al reșițenilor e programat sâmbătă, 9 noiembrie, de la ora 11.00, în Valea Domanului: în fața suporterilor de acasă, CSM Reșița va primi replica Petrolului din Ploiești.

Post Author: Valerius Hora