Start cu stângul pentru Dorinel Munteanu: CSM Reșița a pierdut la Miercurea Ciuc

13 noiembrie cu ghinion pentru CSM Reșița: în etapa intermediară din această după-amiază, rosso-nerii au pierdut la limită partida disputată în deplasare la Csikszereda Miercurea Ciuc. Gazdele i-au stricat debutul lui Dorinel Munteanu ca antrenor la CSM, reușind să se impună cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Pinter în minutul 20. Formația reșițeană a încheiat meciul cu doi jucători în minus, Cristi Danci și Bruno Vasiu fiind eliminați în ultimul sfert de oră, la două cartonașe galbene. În urma acestui rezultat, CSM Reșița coboară pe poziția a 17-a a clasamentului Ligii secunde. În etapa următoare, pe 16 noiembrie, rosso-nerii primesc acasă replica Ripensiei Timișoara.

Post Author: Valerius Hora