A ajuns în arest după ce și-a lovit mătușa cu pumnii


Un bărbat de 24 de ani din Moldova Nouă a fost reținut după ce și-ar fi agresat fizic mătușa, în locuinţa acesteia din orașul de pe Clisură Dunării.
Femeia în vârstă de 63 de ani a fost preluată de un echipaj SMURD și transportată de urgență la spital.
Din primele cercetări s-a stabilit că, pe fondul unui conflict spontan iscat între cei doi, bărbatul ar fi lovit-o în mod repetat cu pumnii la nivelul capului.Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului”, au transmis polițiștii cărășeni.
Cercetările sunt continuate sub coordonarea procurorului de caz, de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Moldova Nouă, pentru săvârșirea infracțiunii de violență în familie.

Post Author: Cristian Bistriceanu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *