Șofer, cercetat pentru dare de mită


Un bărbat de 64 de ani, aflat la volanul unui autoturism înmatriculat în Austria, este cercetat pentru dare de mită după ce ar fi oferit 300 de euro unui polițist rutier pentru a evita sancționarea unei depășiri neregulamentare comise pe DN 6, în zona localității Bucoșnița.

Agentul a refuzat banii și a aplicat măsurile legale, șoferul fiind amendat cu 1.215 lei. De asemenea, el a rămas și fără permis pentru 60 de zile.

În urma cercetărilor, procurorul de caz a dispus măsura controlului judiciar pentru 60 de zile, iar ancheta continuă sub coordonarea Parchetul de pe lângă Tribunalul Caraș-Severin.

Post Author: Andreea Ilie

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *