Atletul reșițean Narcis Mihăilă a obținut cea de-a treia calificare la Campionatele Mondiale de atletism!

Sportivii din cadrul Clubului Sportiv Universitatea Reșița obțin performanțe de la competiție la competiție. Atletul Narcis Mihăilă participă pentru a treia oară la Campionatele Mondiale de Atletism. Campionatele de anul acesta  se desfășoară luna aceasta, începând din data de 19 august, în Ungaria.

Atletul Narcis Mihăilă a obținut cea de-a treia calificare la Campionatele Mondiale de atletism!
Zilele trecute a fost confirmată participarea sportivului Narcis Mihăilă la Campionatele Mondiale de atletism, ce vor avea loc în Ungaria, la Budapesta.

Evenimentul sportiv se va desfășura în perioada 19-27 august.

Pentru sportiv urmează zilele acestea o perioadă de pregătire pe ultima sută de metri, înaintea competiției. Pregătirea va avea loc pe plan local, la Reșița.

Atletul Narcis Mihăilă s-a clasat pe locul 16 la European Race Walking Cup si calificare cu barem la Campionatul Mondial DOHA 2019!Atletul Narcis Mihăilă s-a clasat tot pe locul 16 la Campionatele Europene în 2022.
Anul acesta Narcis a obținut noul record național la seniori, în proba de 35 km mars, în cadrul Campionatului European de mars – desfășurat la Podebrady, în Cehia
Au participat la această competiţie Narcis Mihăilă, Marius Cocioran, Remus Rădoi şi Ionuţ Pleşu.
Cel mai rapid dintre ei a fost de această dată Narcis Mihăilă, care a reuşit să stabilească la Podebrady un nou record al României pe această distanţă. Cu 2 ore, 37 minute şi 23 secunde, Narcis a bătut recordul deţinut până atunci de colegul său Marius Cocioran (2 ore 38 min).

Post Author: Patricia Bușcu