Echipa de fotbal, CSM Reșița, pe primul loc după prima parte a campionatului!

Echipa de fotbal CSM Reşiţa a disputat ultimul meci din prima parte a campionatului Ligii a III-a de fotbal. Formația reșițeană a încheiat sezonul cu încă o reușită. Acum echipa se pregătește de primul meci din playoff-ul de promovare, ca se va disputa sâmbătă.

Echipa de fotbal CSM Reşiţa a încheiat cu brio sezonul regular al Ligii a treia. Echipa rossoneră a disputat ultimul meci contra formației Crişul Chişineu Criş.
Primul gol a fost marcat în minutul 48 al meciului de jucătorul Cornel Ardei. Remus Trancă a marcat cel de-al doilea gol al meciului, în minutele de prelungire, Astfel rezultatul final al meciului a fost de 2-0.
Antrenorul echipei reșițene de fotbal este multumit de evolutia jucatorilor de pe parcursul sezonului regular, precum si de rezultatele obținute de echipa sa.

După 18 meciuri disputate, echipa CSM Reșița se află pe primul loc în clasamentul seriei a 8-a a Ligii a treia, cu 42 de puncte acumulate, cu 13 victorii, 3 meciuri încheiate la egalitate, și 2 înfrângeri.
În plus, în ultimele trei etape, echipa rossoneră nu a primit nici un gol.
A doua pozitie în clasament este ocupata de formatia Şoimii Lipova.

Pentru echipa reșițeană de fotbal urmează a doua parte din campionat, playoff-ul de promovare.

Primul meci din playoff-ul de promovare care va fi disputat sâmbătă, 1 aprilie.
CSM Reșița se va duela tot cu formația Crișul Chișinău Criș.

Post Author: Patricia Bușcu