Mărșăluitorii reșițeni au fost medaliați cu 9 medalii la Campionatele Naționale de 20 de km marș de la București. S-au obținut trei medalii de aur, trei de argint și trei de bronz, atât la categoriile de seniori masculin, seniori feminin cât și pe echipe de seniori.

Mărșăluitorii reșițeni au participat recent la Campionatele Naționale de 20 de km marș pentru seniori și tineret.
Evenimentul sportiv s-a desfășurat pe un traseu amenajat în jurul Arenei Naţionale, unde sportivii de la CS Universitatea şi CS Municipal s-au descurcat excelent, la seniori, podiumul a fost ocupat numai de sportivii reșițeni. Mărșăluitorii reșițeni au reușit să cucerească 9 medalii de aur, argint și bronz.
Iar pe seniori pe echipe, echipa formată din Narcis Mihăilă, Marius Cocioran și Atila Balog s-a clasat pe locul 1, iar cea compusă din Remus Rădoi, Ionuț Pleșu și Poliță Ilie Samuel a ocupat locul doi.

Pe lângă aceste rezultate deosebite obținute la seniori masculin, s-au cucerit medalii și la feminin.
„Ne întoarcem și de această dată bucuroși și cu speranța că și în anul viitor vom reuşi să ţinem marșul reșițean la cote cât mai înalte.”- a transmis antrenorul Octavian Măzăran, directorul Clubului Sportiv Universitatea Reșița.

Sportivii reșițeni au fost pregătiți pentru această competiție de antrenorii Octavian Măzăran, Gheorghe Ardeleanu, Lucian Bolgar şi Marius Cocioran.

Post Author: Patricia Bușcu