Minelli face echipă cu R. City, duo-ul american premiat cu Grammy, pentru „Disturbia”

Minelli face echipă cu R. City, duo-ul american premiat cu Grammy, pentru „Disturbia”, primul extras de pe viitorul său album – „Mixed Feelings”.

Piesa „Disturbia” a fost scrisă de Minelli împreună cu Theron și Timothy Thomas, frații care au revoluționat industria muzicală cu hituri care au dominat topurile internaționale. Frații Thomas au semnat unele dintre cele mai mari piese, precum „We Can’t Stop” (Miley Cyrus), „Lean On” (Major Lazer & DJ Snake), „Pour It Up” (Rihanna), „Can’t Stop the Feeling!” (Justin Timberlake) sau „APT.” (ROSE & Bruno Mars).

Theron Thomas a fost desemnat „Compozitorul Anului” la Premiile Grammy 2023, un titlu care subliniază aportul său creativ adus industriei muzicale și consolidează statutul său de compozitor recunoscut pe scară largă.

Producția melodiei „Disturbia” a fost semnată de nume sonore din industria muzicală românească și nu numai, Alex Cotoi (Sickotoy) și Mihai Alexandru Bogdan. Alex Cotoi este câștigător al unui Latin Grammy pentru hitul „Baddest Girl in Town” alături de Pitbull și Mohombi.

„Mi-a făcut mare plăcere să colaborez cu Timo si Theron. Am urmărit cu admirație munca celor de la R.City de mult timp și discutam de acum câțiva ani de o colaborare. De asemenea, le sunt recunoscătoare prietenilor mei, super producătorii Alex Cotoi și Mihai Alexandru Bogdan, pentru sprijinul lor și pentru că au contribuit la acest proiect”, a declarat Minelli.

Post Author: Lucian Dunăreanu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *