Andreea Bălan poartă ascultătorii într-o călătorie a nostalgiei cu noua variantă a piesei „O străină”

Andreea Bălan poartă ascultătorii într-o călătorie a nostalgiei cu noua variantă a piesei „O străină”, pe care o lansează la 20 de ani de la cea originală. Muzica nu ține cont de timp și spațiu, iar o piesă de acum 20 de ani poate reveni în prim-plan sub o nouă formă. Andreea Bălan a revizuit compoziția „O străină” și i-a adus un suflu actual, menit să ajungă la sufletul mai multor generații.

„Am scris acest text acum 20 de ani, după ce am trăit durerea primei iubiri. Atunci am înțeles pentru prima oară că, după ce ne îndrăgostim și iubim, ajungem să ne rănim, iar în cele din urmă devenim niște străini, exact așa cum eram înainte să ne cunoaștem. Unele iubiri nu sunt pentru todeauna, ci sunt doar lecții care ne maturizează și ne schimbă fundamental. Azi am refăcut această piesă și sunt convinsă că trezește amintiri profunde cu multă nostalgie”, a transmis Andreea Bălan.

Muzica este semnată de Marius Moga, care a scris și versurile alături de Andreea Bălan, iar aranjamentul poartă amprenta lui Bogdan Samoilenco. Piesa originală face parte din albumul „Așa sunt eu”, lansat în anul 2005.

Post Author: Lucian Dunăreanu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *