Un egal cât o victorie, în meciul disputat în deplasare cu una dintre favoritele la promovare!

Echipa de handbal reșițeană a jucat în deplasare cu CSM Oradea, în etapa a 11-a a playoff-ului de promovare.

Meciul ORADEA-REȘITA s-a încheiat cu scorul de 32-32 ! A fost un  egal cât o victorie, la una dintre favoritele la promovare.

Ca de fiecare dată, suporterii și galeria echipei de handbal reșițene au fost alături de echipă!

Echipa de handbal CSM Reșița, a pierdut  două puncte prețioase în meciul cu  CSM Oradea.
La pauză, CSM Reșița a avut avans de  două goluri, scorul fiind de 15 – 13.
Jucătorii Marius BAHAN și Raul HEIMBACH au primit  cartonașul roșu, în minutul 6, respectiv, minutul 45.
În minutul 59 echipa reșițeană de handbal conducea  cu două goluri: 32 – 30; cu șapte secunde înainte de final, echipa reșițeană a fost la distanță de  un singur gol, scorul fiind  32 – 31, iar antrenorul rossonerilor a cerut timeout; nu au  știut însă să gestioneze ultima fază, gazdele reușind să egaleze.
Antrenorul echipei Cristian IONESCU, a avut la dispoziție următorii jucători:  Răzvan MUȘET (1 gol),  Ionuț TĂNASĂ  Gabriel CONSTANTINESCU (2 goluri),  Marius BAHAN (1 gol), Snezan RADOSAVLEVICI (1 gol), 0 Raul HEIMBACH (3 goluri),  Marian NEGRU (9 goluri),  Oleksandr STARCHENKO (3 goluri),  Andrei BONDOC (5 goluri), 30 Lucian IGNAT (3 goluri),  Antonio GÎRBAN (4 goluri), Denis BARBU.

Post Author: Patricia Bușcu