Victorie pentru echipa de fotbal Csm Reșița în cea de 6-a etapă din playoff!

În cea de-a șasea etapă din playoff, echipa rossoneră de fotbal s-a descurcat excelent și câștigat și acest meci disputat contra formației timișene, CSC Ghiroda şi Giarmata Vii.

Echipa de fotbal CSM Reşiţa a disputat în cursul zilei de ieri, etapa a șasea din playoff-ul Ligii a III-a de fotbal contra formației CSC Ghiroda şi Giarmata Vii.
Ambele echipe au avut o evoluție bună pe teren, echipa adversă având și ea câteva ocazii să marcheze, însă nu a fost așa. Formația reșițeană a învins la final echipa adversă cu scorul final de 3-0. Au marcat jucătorii Aboubacar în minutul 4 al meciului, Chera în minutul 25, iar al treilea gol a fost marcat de jucătorul Rimovecz în minutul 38.

CSM Reșița obținut încă trei puncte după acest meci și continuă să fie pe primul loc în clasamentul seriei a 8-a după cele 6 meciuri din playoff, cu 54 de puncte acumulate.
Antrenorul rossonerilor, Călin Cheregi este extrem de mulțumit de evoluția jucătorilor, precum și de rezultat.
CSM Reşiţa va disputa cea de-a 7-a etapă din playoff , sâmbătă, 6 mai. Echipa reșițeană de fotbal joacă din nou contra echipei Crișul Chișinău Criș.

Post Author: Patricia Bușcu