Performanțe remarcabile la Campionatul Mondial XFC, de la Roma

Sportivii de la Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița, secția de arte marțiale mixte de contact, pregătiți de antrenorul Gheorghe Cîrlea au participat și au reprezentat cu brio clubul la care activează, județul dar și țara la cea mai recentă competiție desfășurată în Italia. Este vorba de Campionatul Mondial XFC de  la Roma.

Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița, la secția de arte marțiale mixte de contact, au participat recent la Campionatul Mondial XFC, de la Roma, din Italia, unde au obținute performanțe remarcabile. 5 dintre sportivii pregătiți de antrenorul Gheorghe Cîrlea au cucerit atât medalii cât și centuri la K1 în cadrul competiției.

Astfel sportivul Stoica Cezar, în vârstă de 7 ani, la categoria de greutate 35 kg, a câștigat centura la K1 și a obținut locul 2 la box.
Chisaliță Raul, în vârstă de 11 ani, la categoria 45 kg, a concurat pe trei probe: K1, box și kick light. Acesta a reușit să le câștige pe toate cele trei și a obținut astfel trei centuri.
Ruben Adelin, în vârstă de 13 ani, la categoria 40 kg, a câștigat centura la K1 și centura la box.
Costea Maria, în vârstă de 15 ani, la categoria 48 kg, a obținut locul 2 la K1 și a câștigat centura la box. Costea Ionuț, în vârstă de 15 ani, la categoria 60 kg, a avut o evoluție spectaculoasă la ambele piramide și a câștigat ambele centuri (k1 și box).

Post Author: Patricia Bușcu