CSM Reșița Under 19 a cucerit marele trofeu! Este câștigătoarea Campionatului Național Under 19 , ediția 2022-2023

CSM Reșița a câștigat Campionatul Național Under 19, ediția 2022-2023.

Victorie pentru CSM Reșița Under 19, în finala Campionatului Național Under 19! Juniorii rossoneri s-au impus cu scorul final de 3-0 în fața formației ACS Kinder Constanța în finala Campionatului Național U19.
Meciul s-a disputat la Centrul Național de Fotbal Buftea.

A marcat Mario Chiratc în minutul 18, cel de-al doilea gol a fost înscris de jucătorul Gabriel Gomboş în minutul 30, iar Abel Ursu a marcat în minutul 49.
Rossonerii reșițeni au cucerit trofeul pentru care au muncit pe tot parcursul anului competițional.

Antrenorul rossonerilor, Leontin Doană și-a felicitat jucătorii pentru reușită și pentru întreg parcursul sezonului.
CSM Reșița Under 19 este așadar liderul seriei a 7-a , cu victorii pe linie, 9 la număr, a continuat cu alte 10 victorii în play-off, și a trecut în tururile eliminatorii de Academia de Fotbal Gică Popescu (3-0), LPS Bihorul Oradea (6-5), ACS Tg. Mureș 1898 (4-1).
Kinder Constanța a câștigat Seria a 3-a, cu 9 victorii din 9, a remizat o singură dată în play-off, încheind din nou pe primul loc, și a trecut, în tururile eliminatorii de Metaloglobus București (3-0), CS Dinamo București (6-4), CS Mioveni (6-5).

Post Author: Patricia Bușcu